SZALMABOGLYA NÉPZENEI, NÉPTÁNC ÉS KÉZMŰVES MŰHELY
Népzenei, néptánc és kézműves műhelyt szervezünk a festői Teleki-Tisza- kastély parkjában és Cserkészházban 2025. június 23-27. között.
Várjuk szeretettel a népzene rajongókat, azokat is, akik sok táborban, foglalkozáson vettek már részt, hiszen a színvonalas oktatókkal sokat tudnak fejlődni és inspirálódni hangszeres tudásukban és a táncban. És azokat is, akik még csak ismerkednek vagy érdeklődnek a népzene iránt. Nem gond, ha nincs tapasztalatuk és teljesen kezdőként térnek be hozzánk. Limitált számban hangszereket is tudunk biztosítani. Sőt azokat is várjuk, akik csupán egy jó nyári programot szeretnének maguknak és szívesen kézműveskednek, vagy táncolnak a délutáni táncházban.
Célunk, hogy a műhely nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is, vagy akár családoknak is lehetőséget adjon részt venni a közös tanulásban. A fantasztikus helyszín pedig adott ahhoz, hogy mindenki feltöltődve, elmélyülve térjen haza. A hét egy közös színpadi előadással zárul, amelyet nyitottá teszünk mind a hozzátartozók, mind a nagykovácsi lakosok számára. Itt minden résztvevő bemutathatja, mit tanult az öt nap alatt.
Az oktatók mind képzett pedagógusok, akiknek sokéves tapasztalata van az általános iskolai kortól egészen a nyugdíjas korú felnőttek hangszeres-és táncoktatásában:
Szlama László
A tábor szakmai vezetője, Junior Prima Díjas kobozművész, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusz hallgatója, valamint tanársegéd pozícióban tanít kobozt és citerát. Emellett a Budapesti Ward Mária Gimnázium állandó tanára, ahol a középiskolás korosztályt tanítja, pályafutása elején pedig általános iskolásokkal foglalkozott és őket készítette fel az országos minősítésekre.
https://szlamalaci.hu/
Gönczi-Szlama Ildikó
A tábor megálmodója, szervezője a mindennapokban pszichológusként dolgozik, de a népzene gyerekkorától ott van a szívében. Népzenész családban nőtt fel, ahol az édesapjával, testvéreivel a lételemük volt a zene. 30 éve megalapították a Kéknefelejcs citerazenekart, majd a Szederinda moldvai együttest, amely formációkkal nagy sikereket értek el. Legnagyobb elismerésük a többszörös Aranypáva Nagydíj és Vass Lajos Nagydíj. Ildikó 10 éven át tanított gyerekeket és felnőtteket is citerázni szülőhelyén Dabason, most eljött az idő, hogy tapasztalatait és lelkesedését itt Nagykovácsiban is kamatoztassa.
Fábi János
2020-ban szerezte meg diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi hegedű tanszakán. Jelenleg Esztergomban és Pestszentlőrincen a Dohnányi Ernő Zeneiskolában tanít. Fő zenekara, a több, mint 15 éve működő Bordó Sárkány Régizene Rend, amellyel beutazták a világot, augusztusban készülnek az amerikai turnéjukra. A hegedű számára az a hangszer, amellyel bármilyen érzelmet, hangulatot ki lehet fejezni.
Töreky Bori
Jelenleg a Liszt Ferend Zeneművészeti Egyetem hallgatója, citera, koboz, tekerő és furulya szakon. Emellett a Kalász Alapfokú Művészeti Iskolában tanít. Számos formációban szerepel és idén megjelent zenekarának, a Cinka triónak, az első lemeze is.
A TÁBORBAN VÁLASZTHATÓ FOGLALKOZÁSOK:
Hangszeres tanulás (kezdő és haladó): citera, koboz, hegedű, furulya
Néptánc tanulás
Kézműves foglalkozás: Minden nap más népi mesterségéből kaphatnak ízelítőt a résztvevők. Többek között lesz kerámiázás, nemezelés, hangszerkészítés, batikolás, motívumrajzolás, gyöngyfűzés stb..
FOGLALKOZÁSVEZETŐ TANÁROK:
• Szlama László: koboz, citera
• Töreky Bori: citera, furulya, koboz,
• Fábi János: hegedű
• Gönczi-Szlama Ildikó: citera
• Görözdi Martina: kerámia
• Gyurta Ágnes: gyöngyfűzés, virágpréselés, nemezelés, batikolás
• Vukov Alexandra: motívumrajzolás, festés
PROGRAM:
JELENTKEZÉSI KORHATÁR: 7 éves kortól
TÁBOR DÍJA: 65.000 Ft/5 nap/fő (testvérkedvezmény 10%). A tábor napi jeggyel is látogatható, melynek díja: 15 000 Ft/nap/fő
08:30-09:00 Érkezés
09:00-09:30 Reggeli éneklés
09:30-10:00 Tízórai
10:00-12:00 Hangszertanítás vagy tánctanítás vagy kézműves foglalkozás
12:00-14:00 Kézműves foglalkozás (Opció mindenkinek)
12:30-13:30 Ebéd
14:00-15:30 Hangszertanítás vagy tánctanítás vagy kézműves foglalkozás
15:30-16:00 Uzsonna és táncház
16:00 Távozás
Záró gála: június 27.16:00
A műhely résztvevői előadják a héten tanultakat, a kézművesek műveiből pedig kiállítást rendezünk. A gálát közös táncházzal zárjuk. Erre a programra szeretettel várunk minden érdeklődőt.
További információ:
• email: szalmaboglya@nami.hu
• tel: 06/26-356-520
Jelentkezés: Űrlap